Kde kúpiť e-booky?

Pretože ste sa zrejme rozhodli pre kúpu e-book, rozhodli sme sa vám uľahčiť hľadanie kúpnych možností. Ak by ste si chceli svoje e-booky zakúpiť do PC, je zväčša potrebné nainštalovať si voľne prístupný Adobe Digital Edition. Tento článok bude však viac všeobecný.

E-book aplikácie

E-book aplikácie poskytujú možnosť on-line nákupu kníh priamo do vašeho zariadenia. Všetky takéto e-book aplikácie nájdete v osobitnom článku. Niektoré e-book aplikácie majú vlastné knižnice, kde môžete knihy nakúpiť lacnejšie, s výhodami, alebo si niektoré stiahnuť zadarmo. Nanešťastie, väčšina je zahraničná, preto ponuka kníh v slovenčine nemusí byť práve najväčšia.

Martinus.sk

Martinus.sk je každému milovníkovi kníh známy. Je jedným z našich najznámejších kníhkupectiev či už v uliciach, alebo na internete. Dnes už aj oni ponúkajú možnosť kúpi e-bookov. Okrem toho, že si tam môžete kúpiť e-booky ,martinus.sk poskytuje možnosť kúpy „čítačiek“ od tých cenovo dostupnejších až po drahšie. V ich ponuke je viac ako 2-tisíc kníh v slovenčine, ale aj v angličtine. Cena najlacnejšej knihy je od 0,80 centov až po najdrahšiu za 101,46 eur. Samozrejme niektoré tituly môžete získať zadarmo. Martinus.sk poskytuje viac formátov kníh, z ktorých si môžete ľubovoľne vybrať. Ponúkajú aj rôznorodé spôsoby platby a zákazníci Orange ocenia platbu pomocou sms do limitu 20 eur. O všetkých podporovaných zariadeniach ich e-bookov sa môžete dočítať priamo na ich stránke martinus.sk

 

Rajknihy.sk

Rajknihy.sk vás príjemne môže prekvapiť, nakoľko nedávno uviedla na svojej internetovej stránke možnú kúpu e-bookov priamo pre Kindle! Máte tak možnosť stiahnuť si knihy v slovenčine šité priamo na Kindle a mnoho krát za lepšiu cenu. Navyše ak neovládate angličtinu, alebo iný svetový jazyk, je tou najrozumnejšou voľbou. Nebudete sa musieť trápiť prekladmi, ale pohodlne si knihu v slovenčine objednáte na slovenskom portáli. Knihy pre Kindle nájdete aj vo free verzii. Najdrahšia kniha pre Kindle s akou sa môžete stretnúť má hodnotu 11,25 eur, čo naozaj nie je veľa. Knihy, ktoré nájdete vo free forme sú väčšinou z nadácie Zlatého fondu, alebo klasické slovenské diela.

Možno sa vás stane, že neviete akú knihu si vybrať. V takom prípade je vytvorená špeciálna ponuka e-bookov- tkzv. Edícia svetových bestsellerov. Rajknihy vám ponúka naozaj prinajmenšom obdivuhodné možnosti. Ich ponuka sa hemží akciami, zľavami a veľkou ponukou. Zaujímavou je napríklad ponuka zľava na knihy od daného autora, alebo až 90% zľavy na určité tituly.

Rajknihy samozrejme myslí aj na svoju popularitu. Možno o tom neviete, ale podieľa sa na výtvore novej čítačky a aj e-book aplikácie Wooky. Tá je voľne dostupná na ich internetovej stránke a podporuje všetky formáty ,s akými by ste sa pri knihách ponúkaných na ich stránke mohli stretnúť.

Platbu je možné uskutočniť pomocou mobilného telefónu, platobnou kartou, bankovým prevodom a prevodom z účtu. Milou drobnosťou je aj možnosť darovania e-booku! Ak by ste natrafili na knihu, o ktorej viete, že by niekoho náramne potešila, stačí dodať jeho kontaktné údaje a knihu mu dať jednoducho ako darček.

Rajknihy.sk určite ponúka veľa možností a dal by sa zaradiť, za to najlepšie z najlepšieho. Kým však budú knihy čitateľné iba cez Wooky, alebo Kindle prichádza o veľa čítateľov.

Pridaj komentár