0

Tablet vs. e-book čítačka – čo si vybrať

V prípade, že obľubujete čítanie kníh v digitálnej podobe, určite pátrate po tom, čo je pre vaše čítanie najlepšie a najvýhodnejšie. V tomto článku sa hlavne zameriame na rozdiely medzi e-book-mi a tabletmi v úlohe elektronický čítačiek kníh.

V prvom rade je potrebné si uvedomiť, či ste aktívny alebo pasívny čitateľ. Či čítanie je vašou každodennou rutinou alebo skôr občasné hoby. V prípade, že čítate pravidelne, myslím, že elektronická čítačka kníh bude lepšou možnosťou. Ďalším z rozdielov je farba. Niektoré knihy sú publikované aj s farebnými obrázkami a rôznymi inými farebnými odlišnosťami. E-book však má vo väčšine funkciu, ktorá umožňuje zobrazovať knihy len čierno-bielo.  V prípade tabletov sa stretnete s LCD displejom, ktorý zobrazuje farebne.

Akú literatúru čítate? Zaraďuje sa  do beletrie alebo sa jedná skôr o náučný štýl? Aj toto je jedno z kritérií, ktoré rozhodujú. V prípade, že čítate viac-menej beletriu (krásnu literatúru), tak e-book je pre vás vhodným pomocníkom. Avšak, ak sa zaujímate skôr o náučnú literatúru s množstvom obrázkov, záložiek, doplnkov alebo aj internetových prepojení … ( tento popis sa hodí napríklad k odborným publikáciam, kuchárskym knihám, manuálom …) v tom prípade siahnite skôr po tablete.

Ako dlho čítate? Pracujete s počítačom aj v práci? V prípade, ak pracujete s počítačom, vaše oči unavuje práve LCD displej. Po návrate z práce si možno chcete prečítať nejakú elektronickú knihu, lepšou alternatívou bude e-book. Samozrejme, tento pohľad na vec je subjektívny. Ale je známe jedno pravidlo: ak čítate viac ako jednu hodinu, mali by ste používať e-book.

Dostávame sa k dôležitému bodu. Budete používať e-čítačku sami alebo ju budú používať aj ostatní členovia domácnosti. Každý jeden môže mať odlišné predstavy o tom, čo chce čítať. E-book má väčšinou možnosť založenia len jedného účtu. To znamená, že všetci členovia domácnosti budú mať prístup do rovnakej knižnice. Tablet je však viac prispôsobivý, môžete si stiahnuť viacero aplikácií na čítanie kníh, každý z rodiny môže mať vytvorený svoj vlastný účet/knižnicu.

Veríme, že na základe vyššie uvedených otázok a rád sa budete vedieť rozhodnúť. Je potrebné dodať, že každý z nás má svoje vlastné požiadavky a kritéria, ale prajeme vám, aby ste pri výbere zvolili správne.

admin

Pridaj komentár